XX Memoriał im. Włodzimierz Strzyżewskiego w Ringo

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Aktualności

Na stadionie GKS Świt w Warszawie w dniu 11 września 2021 r. odbywał się jubileuszowy XX Memoriał im. Włodzimierz Strzyżewskiego w Ringo. Memoriał to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w ringo, to również wyjątkowa atmosfera, którą tworzy wielopokoleniowa mieszanka zawodników uprawiających polski sport – ringo. Weterani którzy dawno przekroczyli 70 lat, prezentowali świetna formę sportową i zapał do gry, dając wspaniały przykład młodym ringowcom.
Zaproszenie od Warszawskiego Towarzystwa Ringo przyjął Pan Piotr Kobierski, z-ca Burmistrza Bemowa ds. Sportu oraz Oświaty, który uprzednio od wiceprezesa WTR otrzymał 4 stronicowe Uzasadnienie nadania Skwerowi sportów miejskich na Bemowie im. Włodzimierza Strzyżewskiego  - twórcy gry w ringo. Pan Burmistrz podczas dekoracji zwycięzców wręczał medale zawodnikom wszystkich konkurencji. Na zakończenie Józef Krakowiak, wiceprezes WTR, wręczył Panu Burmistrzowi sumę wiedzy o ringo z 2020 r., pt. 60 lat rozwoju gry sportowej dla każdego: ringo w Polsce i na świecie, autorstwa prof. dr zw. Włodzimierza Starosty, prezesa International Society of Ringo. Lektura tej ponad 500 stronicowej książki, pełnej dokumentacji, winna ostatecznie przekonać samego Pana Burmistrza, ale też pomóc mu przekonywać innych decydentów o znaczeniu tej gry dla wszystkich w Polsce i na świecie. Co miejmy nadzieję spowoduje, iż twórca naszego sportu zostanie uwieczniony na Bemowie, gdzie mieszkał i działał.


Dwudziesta edycja Memoriału to okazja do refleksji na upływającym czasem i zachodzącymi zmianami w środowisku ringowców. Ubywa osób którzy rywalizowali z twórcą ringo a grono pamiętających Włodzimierza Strzyżewskiego maleje z roku na rok.
Tym większego znaczenia nabiera coroczna organizacja turnieju poświęconego pamięci twórcy ringo. Dla starszych to wspomnienie młodości, dla młodszych wskazanie, że zasługi dla innych nie zawsze znikają w pomroce pamięci.
W zawodach rywalizowali ringowcy z 15 Klubów z terenu całej polski, imprezą towarzyszącą, rozgrywaną równolegle były Mistrzostwa Polski Lekarzy i innych Profesji Ochrony Zdrowia.

Oficjalne wyniki

XX Memoriał im. Włodzimierza Strzyżewskiego w Ringo

 

Kategoria żaczki

Nazwisko i Imię

Klub

Klasyfikacja końcowa

Kościelniak Klara

DKS RINGO Wisznia Mała

1

Fatek Natalia

UKS Goszczyn

2

Pietrusińska Lena

UKS Goszczyn

3

Król Aleksandra

Dolnośląska Akademia Ringo

4

Mieńkowska Amelia

UKS Goszczyn

5

Bedyńska Wiktoria

UKS Goszczyn

6

Karnowska Helena

„Geovita” Dąbki

7\10

Borowiec Aleksandra

„Geovita” Dąbki

7\10

Białkowska Zofia

UKS Goszczyn

7\10

Kloc Maria

 Warszawa

7\10

 

Kategoria żak

Teklak Anatol

UKS Mogielnica

1

Pucek Szymon

UKS Goszczyn

2

Kusztelak Witold

DKS RINGO Wisznia Mała

3

Lewandowski Kacper

UKS Błękitni Olkowice

4

Kociszewski Maciek

UKS Goszczyn

6

Piegoński Karol

Dolnośląska Akademia Ringo

7\15

Jankowski Florian

Wiktoria Miłki

7\15

Jarosz Krzysztof,

UKS Błękitni Olkowice

7\15

Kiliański Michał,

UKS Błękitni Olkowice

7\15

Radosław Majerski

PKS Jadwiga Kraków

7\15

Metelski Krystian

UKS Goszczyn

7\15

Biliniak Jarosław

UKS Goszczyn

7\15

Biliniak Michał

UKS Goszczyn

7\15

Wroński Adam

„Geovita” Dąbki

7\15

Godula Szymon

„Geovita” Dąbki

7\15

 

Kategoria młodziczka

Zawadzka Maja

UKS Goszczyn

1

Gromek Kornelia

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

2

Jenczyk Barbara

Wiktoria Miłki

3

Śniatecka Vanessa

DKS RINGO Wisznia Mała

4

Kobak Oliwia

MUKS Podkarpacie Jedlicze

5

Rat Martyna

KS Wiktoria Miłki

6

Biedroń Otylia

MUKS Podkarpacie Jedlicze

7\12

Rogalska Agata

UKS Błękitni Olkowice

7\12

Zaborowska Daria

UKS Błękitni Olkowice

7\12

Laskowska Julia

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

7\12

Osińska Iga

UKS Goszczyn

7\12

Majewska Julia

UKS Błękitni Olkowice

7\12

Piegońska Karolina

Dolnośląska Akademia Ringo

13\21

Łazarska Julia

Dolnośląska Akademia Ringo

13\21

Szewczyk Patrycaja

KS Wiktoria Miłki

13\21

Rusek Iga

KS Wiktoria Miłki

13\21

Jackowska Julia

UKS Błękitni Olkowice

13\21

Gruszeczka Zofia

„Geovita” Dąbki

13\21

Osińska Alicja

UKS Goszczyn

13\21

Trzaska Amelia

UKS Błękitni Olkowice

13\21

Orman Maja

DKS RINGO Wisznia Mała

13\21

 

Kategoria młodzik

Grycyk Sylwester

DKS RINGO Wisznia Mała

1

Grabarczyk Marek

UKS Goszczyn

2

Zdzieba Szymon

MUKS Podkarpacie Jedlicze

3

Wewiórski Bartosz

MUKS Podkarpacie Jedlicze

4

Wątora Damian,

UKS Błękitni Olkowice

5

Chromczak Borys

Dolnośląska Akademia Ringo

6

Kubasik Fabian

Dolnośląska Akademia Ringo

7\8

Rat Jakub

KS Wiktoria Miłki

7\8

Magryta Antek

DKS RINGO Wisznia Mała

9\22

Bogacz Tomasz

Dolnośląska Akademia Ringo

9\22

Budyta Mateusz,

UKS Błękitni Olkowice

9\22

Bukowski Grzegorz

„Geovita” Dąbki

9\22

Dziemianowicz Miłosz

KS Wiktoria Miłki

9\22

Fatek Adam

UKS Goszczyn

9\22

Jarosz Marcel,

UKS Błękitni Olkowice

9\22

Król Kuba

Dolnośląska Akademia Ringo

9\22

Mrozek Błażej

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

9\22

Parzych Kacper

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

9\22

Pucek Krzysztof,

UKS Błękitni Olkowice

9\22

Trzaska Kacper ,

UKS Błękitni Olkowice

9\22

Trzaska Krystian

UKS Błękitni Olkowice

9\22

Wolszczak Janek

„Geovita” Dąbki

9\22

 

Kategoria kadetki

Szporko Anna

KS Wiktoria Miłki

1

Zaborowska Lena,

UKS Błękitni Olkowice

2

Grzegorzewska Julia

UKS Goszczyn

3

Zawadzka Julia

UKS Goszczyn

4

Sieradzan Wiktoria

UKS Błękitni Olkowice

5

Pochylska Sylwia

UKS Goszczyn

6

Kasprzyk Zuzia

DKS RINGO Wisznia Mała

7\10

Kornaha Veronika

DKS RINGO Wisznia Mała

7\10

Buczek Karolina

Dolnośląska Akademia Ringo

7\10

Kociszewska Marta

UKS Goszczyn

7\10

 

Kategoria kadet

Kruczek Matteo

MUKS Podkarpacie Jedlicze

1

Wojnar Adrian

MUKS Podkarpacie Jedlicze

2

Pawelczyk Wiktor

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

3

Połowczuk Aleksander

Dolnośląska Akademia Ringo

4

Tudaj Michał

Dolnośląska Akademia Ringo

5

Prokopowicz Dawid,

UKS Błękitni Olkowice

6

Sobociński Miłosz

UKS Błękitni Olkowice

7\9

Dąbrowski Patryk

UKS Goszczyn

7\9

Gontarek Damian

UKS Goszczyn

7\9

Orman Mateusz

DKS RINGO Wisznia Mała

10\12

Bil Bartosz

MUKS Podkarpacie Jedlicze

10\12

Buczyński Dominik

MUKS Podkarpacie Jedlicze

10\12

 

Miejsca w finale

Kategoria juniorka

1

Rydzewska Martyna

Wiktoria Miłki

2

Gabryszewska Ewa

WTR

3

Kwiecień Maja

Dolnośląska Akademia Ringo

 

Kategoria otwarta kobiet

1

Kunecka Michalina

Legnica

2

Rewers Magdalena

PKS Jadwiga Kraków

3

Gałązka Paulina

Wyszków

4

Wangryn Monika

UKS Mogielnica

5

Godlewska Alicja

WTR

 

Kategoria otwarta mężczyzn

1

Trawczyński Dominik

Warszawa

2

Godlewski Cezary

WTR

3

Szajek Krzysztof

Legnica

4

Pawlak Piotr

Bartoszyce

5

Teklak Andrzej

UKS Mogielnica

6

Majerski Grzegorz

PKS Jadwiga Kraków

 

Kategoria senior

1

Gil Marek

KS Victoria Miłki

2

Krawczyk Andrzej

WTR

3

Wroński Sebastian

„Geovita” Dąbki

4

Karnowski Michał

„Geovita” Dąbki

 

Kategoria weteran I

1

Wangryn Mariusz

UKS Goszczyn

2

Warecki Marek      

WTR

3

Malinowski Zdzisław

Worów

 

Kategoria weteran II

1

Flejszar Ryszard

Legnica

2

Osak Andrzej

Słupsk

3

Krakowiak Józef

WTR

4

Stasz Antoni

Niemcy

5

Siejko Janusz

Gliwice

 

Kategoria trójki mieszane do lat 13

1

Śniadecka Vanessa, Orman Maja, Magryta Antoni

DKS RINGO Wisznia Mała

2

Kobak Oliwia, Żdzieba Szymon, Wiewiórski Bartosz

MUKS Podkarpacie Jedlicze

3

Jeńczyk Barbara, Rat Martyna, Dziemianowicz Miłosz

KS Wiktoria Miłki

4

Gromek Kornelia, Laskowska Julia, Parzych Kacper

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

5

Zaborowska Daria,Wątora Damian, Jarosz Marcel

UKS Błękitni Olkowice

6

Osińska Iga, Fatek Natalia, Pucek Szymon

UKS Goszczyn

 

Kategoria dwójki dziewcząt do lat 15

1

Szporko Anna, Grzegorzewska Julia

KS Wiktoria Miłki/UKS Goszczyn

2

Zaborowska Lena, Sieradzan Wiktoria

UKS Błękitni Olkowice

3

Kornaha Weronika, Kasprzyk Zuzanna

DKS RINGO Wisznia Mała

4

Osińska Alicja, Kociszewska Marta

UKS Goszczyn

5

Pochylska Sylwia, Zawadzka Julia

UKS Goszczyn

6

Buczek Karolina, Dudek Weronika

Dolnośląska Akademia Ringo

 

Kategoria dwójki chłopców do lat 15

1

Prokopowicz Dawid, Sobociński Miłosz

UKS Błękitni Olkowice

2

Wojnar Adrian, Kruczek Matteo

MUKS Podkarpacie Jedlicze

3

Połowczuk Aleksander, Tudej Michał

Dolnośląska Akademia Ringo

4

Dąbrowski Patryk, Gontarek Damian

UKS Goszczyn

 

Kategoria dwójki kobiet

1

Kunecka Michalina, Rewers Magdalena

Legnica/Kraków

2

Gałązka Paulina, Wangryn Monika

Wyszków/Mogielnica

3

Gabryszewska Ewa/Kwiecień Maja

WTR, DAR

 

Kategoria dwójki mężczyzn

1

Szajek Krzysztof, Majerski Grzegorz

WTR, PKS Jadwiga Kraków

2

Trawczyński Dominik, Godlewski Cezary

Warszawa, WTR

3

Pawlak Piotr, Urbańczyk Kacper

W-MTR Bartoszyce

4

Teklak Andrzej, Szulda Adrian

Mogielnica, legnica

5

Mikutaniec Sebastian, Daniel

Legnica

6

Duszak Przemysław, Pawelczyk Wiktor

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

 

Mistrzostwa dofinansowane z środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiegoi Urzędu Gminy Bemowo