Polskie Towarzystwo Ringo - 2009

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

2009

VIII Międzynarodowy Turniej w Ringo rozegrano w Mińsku na Białorusi w dniach 7-8 listopada 2009 r. W zawodach wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja Polskiego Towarzystwa Ringo. W turnieju obok gospodarzy i naszych reprezentantów w ringo grali zawodnicy z Niemiec i Armenii. wyniki..

Ogólnopolska Kursokonferencja Sędziów i Organizatorów Ringo odbyła się w dniach 23-25 października 2009r. w hali GOSiR w Jedliczu. Uczestnicy zapoznali się z historią i charakterystyką gry w ringo, przepisami gry, zakresem obowiązków sędziego, obowiązkami organizatorów imprez sportowych oraz zakresem opieki medycznej nad sportowcami. Prowadzone były również zajęcia praktyczne z zakresu: podstaw techniki i taktyki gry w ringo. Organizatorami kursokonferencji byli: Polskie Towarzystwo Ringo, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gmina Jedlicze oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie".

Ogólnopolski Halowy Turnieju w Ringo Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar św. Jadwigi rozegrano 10 października 2009 r. w Krakowie na hali sportowej Towarzystwa Sportowego Wisła. Organizatorem Turnieju był Parafialny Klub Sportowy Jadwiga. wyniki..

III Ogólnopolski Turniej w Ringo Kurpiowski Jantar odbył się dnia 19 września 2009 roku na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie w pięknej scenerii kurpiowskiej puszczy. W zawodach udział wzięło ponad 150 ringowców z całej Polski. Turniej rozpoczął się pokazem gry w wykonaniu mistrzów Polski, następnie zastępca wójta Stefan Prusik i prezes LUKS Nasiadki Irena Bachmura-Jasińska rozegrali pierwszy pojedynek w ringo. Był to znakomity początek imprezy, która przebiegła w radosnej i zdrowej rywalizacji. więcej..

W dniu 30.08.2009 R. w Szydłowcu odbył się II Ogólnopolski Turniej Rodzinny w Ringo pod hasłem Ringo plus rodzina to wesoła mina, organizatorem turnieju był UKS "Spartakus" z Szydłowca. Zawody zorganizowane pod patronatem burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Wspólna zabawa a zarazem sportowe współzawodnictwo rodzin dostarczyło wielu pozytywnych przeżyć i emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła rodzina Gilów - Marek i Roksana z Bartoszyc, na II miejscu uplasowali się Mariusz i Paulina Wangryn z Mogielnicy, na III miejscu Grzegorz i Tomasz Tamioła z Rzucowa, IV miejsce zajęli Zenon i Daniel Jasik z Szydłowca. więcej.., foto

Podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych odbywających się w Toruniu w dniu 6 sierpnia 2009 r rozegrano turniej ringo w którym udział wzięli sportowcy z ośrodków polonijnych z Czech Kanady, Litwy, USA, Ukrainy i Rosji. Sportowe zmagania toczyły się w siedmiu kategoriach wiekowych, rozgrywki w ringo zdominowali ringowcy z Litwy zwyciężając w sześciu kategoriach. wyniki..

XXXVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Pułtusku na Stadionie MOSiR w dniach 20-21 czerwca 2009 roku. W dwudniowych zmaganiach uczestniczyli najlepsi ringowcy z Polski, Niemiec i Białorusi. wyniki..

V Challenge Cup Polska - Niemcy w ringo i ringtenisa rozegrano w Pułtusku dnia 21 czerwca 2009 r. Zwyciężyła reprezentacja Polski lepszym stosunkiem małych punktów 213:201.
Skład naszej reprezentacji: Ada Trawczyńska, Michalina Kunecka, Anna Wangryn, Paulina Latosiak, Ilona Nawrot, Paulina Wangryn, Joanna Kujat, Marek Gil, Igor Piotrowski, Tomasz Bożyk, Grzegorz Majerski, Paweł Brzemiński, Grzegorz Brzemiński, Piotr Pawlak. wyniki w ringo; wyniki w ringtenisa

Ogólnopolski Turniej Przyjaźni w Ringo rozegrano w Bartoszycach w dniu 6 czerwca 2009 r. Zawody rozegrano na terenach rekreacyjnych w centrum Bartoszyc, organizatorem zawodów było Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo. więcej..