Ringo - Posumowanie rankingu zawodników

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rok 2012 dobiega końca pora na posumowanie rankingu zawodników w bieżącym roku. W kategorii otwartej kobiet zwyciężyła Ada Trawczyńska (UKS Mogielnica) przed Michaliną Kunecką (LTR) i Gabrielą Jednorał (LTR).

W kategorii otwartej mężczyzn zwyciężył Cezary Godlewski (WTR) przed Krzysztofem Szajkiem (LTR) i Andrzejem Teklakiem (UKS Mogielnica), niespodzianką jest trzecie miejsce Andrzeja Teklaka triumfatora w poprzednich edycjach rankingu.

W kategorii juniorek zwyciężyła Paulina Wangryn (UKS Mogielnica) przed Karoliną Siernicką (KTR Jantar) i Marleną Orzołek (KTR Jantar).

W kategorii juniorów zwyciężył Piotr Pawlak (W-MTR Bartoszyce) przed ex aequo Jakubem Brzeskim (KTR Jantar) i Patrykiem Janickim (UKS Mogielnica).

W kategorii kadetów klasą dla samego siebie był Piotr Błach (UKS Mogielnica) który zwyciężył we wszystkich turniejach, tym samym wyprzedził Patryka Brzeskiego (ULKS Lelis) i Pawła Wangryna (UKS Mogielnica).

W kategorii kadetek zwyciężyła Karolina Złotucha (W-MTR Bartoszyce), przed Anną Gralą (ULKS Lelis) i Kamilą Urbańską (W-MTR Bartoszyce).

W najmłodszych kategoriach objętych rankingiem tryumfowali, w kategorii młodziczki Izabela Kowalczyk (KTR Jantar) i Wiktor Puławski(KTR Jantar). Szczegółowe informacje dotyczące rankingi TU

Ranking Międzynarodowy

Druga edycja rankingu międzynarodowego zawodników ringo przyniosła bardzo ciekawe rozstrzygnięcia, w kategorii mężczyzn zwyciężył niewielką różnicą punktów Krzysztof Szajek (Polska), mocno naciskany przez Białorusinów Pawela Chuduka i Ygora Iarutę. W kategorii kobiet zwyciężyła Trawczyńska Ada (Polska) przed Iną Vilchynskaya (Białoruś) i Michaliną Kunecką (Polska).

W tym roku wprowadzona została nowa kategoria w rankingu międzynarodowym – drużynowa, w której liczone są punkty za start w kategoriach dwójkowych i trójkowych na turniejach międzynarodowych. Najlepszym deblistą okazał się Michał Suszczyński (Polska) wyprzedzając również niewielką różnicą punktów Białorusinów Pawela Chuduka i Ygora Iarutę. Najlepszą deblistką została Ada Trawczyńska (Polska) przed Anna Wangryn (Polska) i Nataliyą Kutasową (Białoruś). Szczegółowe wyniki rankingu międzynarodowego dostępne są na stronie IRF - klik

Gratulujemy zwycięzcom rankingu ale również pozostałym ringowcom którzy dzielnie walczyli do końca, bo w sporcie tak naprawdę wygrywa każdy kto pokona siebie i dotrze do mety. Zwycięstwa są na pewno ważne i spektakularne, ale nie wyrażają całej idei sportu. Słowa uznania należą się każdemu z Was, kto nie poddał się bez walki! Wyraził to pięknymi słowami Pierre de Coubertin w słynnej Odzie do Sportu:

„O Sporcie, ty jesteś Śmiałość! Sens cały trudu mięśni

streszcza się w jednym słowie: ośmielić się.

Po cóż są mięśnie, do czego służyć może poczucie

własnej zręczności i siły, ćwiczenie zręczności i siły,

jak nie do wypróbowania siebie?

Lecz śmiałość, którą wzbudzasz, nie ma nic wspólnego

z zuchwalstwem awanturnika, który stawia wszystko na jedną kartę.

Jest to śmiałość ostrożna i z rozmysłem”.