Polskie Towarzystwo Ringo - 42. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

42. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Warszawie na stadionie WAT w dniu 28 czerwca 2014 roku. Zawody zgromadziły czołówkę ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentację Białoruskiej Federacji Ringo.
Rywalizacja toczyła się w 18 kategoriach gier indywidualnych, w 4 kategoriach deblowych oraz w grach trójkowych dzieci do lat 13. Ringowcy do południa rywalizowali w grach indywidualnych po południu rozgrywano gry deblowe. Mistrzostwa były trudnym i selektywnym sprawdzianem dla zawodników, dodatkowym utrudnieniem była gwałtowna burza która przerwała rywalizację w grach podwójnych i wydłużyła rozgrywki o półtorej godziny.

Mistrzostwa stały na dobrym poziomie, rozgrywane były systemem grupowym co sprawia, że każdy mecz do samego zakończenia miał swoją stawkę, każdy do samego końca o coś walczył. Atrakcyjność pojedynków grupowych była wysoka, emocjonujące pojedynki oraz bardzo duża liczba uczestników trzymały zawodników w napięciu do samego końca rywalizacji o mistrzowskie trofea.
Mistrzostwa Polski spełniają ważną rolę szkoleniową, a przede wszystkim są podsumowaniem rywalizacji klubów, sekcji ringo, pozwalają na sprawdzenie stopnia przygotowania do sezonu oraz ważnych startów w zawodach międzynarodowych
W bieżącym roku Polskie Towarzystwo Ringo obchodzi 25-lecie powstania, Mistrzostwa były jednym z najważniejszych wydarzeń związanym z obchodami jubileuszowymi, kolejnym ważnym wydarzeniem będzie XIII Memoriał im Włodzimierza Strzyżewskiego, który rozgrywany będzie 30 sierpnia również w Warszawie.

Oficjalne wyniki (finałowe szóstki)

Kategoria żaczka

1 Pędzich Kinga KTR Jantar
2 Laćkowska Kaja KTR Jantar
3 Dobosz Karolina MUKS Jedlicze
4 Stępniewska Natalia PSP Białki Dolne
5 Janas Adrianna MUKS Jedlicze
6 Błesznowska Magdalena UKS „Błękitni” Olkowice

 

Kategoria żak

1 Biskup Jakub MUKS Jedlicze
2 Maj Piotr W-MTR
3 Grzywnowicz Marcel W-MTR
4 Kulej Wiktor UKS „Błękitni” Olkowice
5 Trzaska Jakub UKS „Błękitni” Olkowice
6 Wiater Radosław MUKS Jedlicze

 

Kategoria młodziczka

1 Dupczyk Weronika UKS „Błękitni” Olkowice
2 Baranowska Łucja UKS Goszczyn
3 Prusaczyk Roksana KTR Jantar
4 Nobis Karolina UKS „Błękitni” Olkowice
5 Duszak Kamila KTR Jantar
6 Kwiatkowska Ada UKS „Błękitni” Olkowice

 

Kategoria młodzik

1 Wangryn Mateusz UKS Goszczyn
2 Janocha Michał MUKS Jedlicze
3 Och Dominik MUKS Jedlicze
4 Kalinowski Dawid UKS "Błękitni" Olkowice
5 Pliszka Piotr KTR Jantar
6 Henclok Igor PKS "Jadwiga" Kraków

 

Kategoria kadetka

1 Wątora Dominika  UKS Adamów
2 Gładysz Katarzyna MUKS Jedlicze
3 Pędzich Izabela KTR Jantar
4 Bril Oliwia  MUKS Jedlicze
5 Kowalczyk Izabela KTR Jantar
6 Biskup Jagoda MUKS Jedlicze

 

Kategoria kadet

1 Komorowski Hubert UKS Goszczyn
2 Surgiewicz Konrad KTR Jantar
3 Puławski Wiktor KTR Jantar
4 Urbańczyk Kacper W-MTR
5 Sułkowski Patryk UKS Adamów
6 Bloch Bartłomiej KTR Jantar

 

Kategoria juniorka

1 Zuzanna Leszczyńska WTR
2 Grala Anna KTR Jantar
3 Rewers Magdalena PKS "Jadwiga" Kraków
4 Kamińska Melania KTR Jantar
5 Kot Adrianna UKS Mogielnica

 

Kategoria junior

1 Brzeski Patryk KTR Jantar
2 Pawlak Piotr W-MTR
3 Wangryn Paweł UKS Mogielnica
4 Błach Piotr UKS Mogielnica
5 Shchurko Ihar Belarus
6 Dawid Kosztowny WTR

 

Kategoria otwarta kobiet

1 Handzel Wioletta PKS "Jadwiga Kraków
2 Trawczyńska Ada UKS Mogielnica
3 Konan Maryia Belarus
4 Wangryn Anna UKS Mogielnica
5 Wangryn Paulina UKS Mogielnica
6 Vilchynskaya Ina Belarus

 

Kategoria otwarta mężczyzn

1 Godlewski Cezary  WTR
2 Chuduk Viachaslau Belarus
3 Cygal Michał PKS "Jadwiga" Kraków
4 Trawczyński Dominik UKS Mogielnica
5 Szajek Krzysztof LTR
6 Majerski Grzegorz PKS "Jadwiga" Kraków

 

Kategoria amazonki

1 Tchorzewska Joanna WTR
2 Zbrożek Patrycja WTR
3 Barbara Kuklińska WTR

 

Kategoria oldboy

1 Teklak Andrzej UKS Mogielnica
2 BobrykAndrzej  WTR
3 Motylewski Paweł  WTR

 

Kategoria seniorki

1 Godlewska Alicja WTR
2 Gajda Małgorzata WTR
3 Polak Marta PKS "Jadwiga" Kraków

 

Kategoria senior

1 Gil Marek W-MTR
2 Koltun Ivan Belarus
3 Warecki Marek WTR

 

Kategoria wetaranki I

1 Smilgin-Kamińska Sylwia KTR
2 Anioł-Strzyżewska Krystyna WTR
3 Bobryk Helena WTR

 

Kategoria weteran I

1 Flejszar Ryszard           LTR
2 Joźwik Jan                      LTR
3 Stolarkiewicz Janusz W-MTR

 

Kategoria weteran II

1 Kolanowski Władysław LTR
2 Krakowiak Józef WTR
3 Stasch Antoni PTR

 

Kategoria weteran III

1 Steć Jan Słupsk
2 Starosta Włodzimierz Warszawa

 

Kategoria trójki szkolne do lat 13

1 Dupczyk Weronika,  Dupczyk Paweł, Nobis Karolina UKS „Błękitni” Olkowice
2 Rąbkowska Emilia, Kalinowski Dawid, Kwiatkowski Dominik UKS „Błękitni” Olkowice
3 Baranowska Łucja,Stępień Bartłomiej,Wangryn Mateusz UKS Goszczyn

 

Kategoria  dwójki dziewcząt do lat 16

1 Gładysz KatarzynaBiskup Jagoda MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
2 Bril Oliwia, Pasterczyk Paula MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
3 Kopeć Sylwia,Szymczyk Sandra Kurpiowskie Towarzystwo Ringo

 

Dwójki chłopców do lat 16

1 Brzeski Kacper,Bloch Bartosz Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
2 Surgiewicz KonradPuławski Wiktor Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
3 Sułkowski PatrykSowiński Łukasz UKS Adamów

 

 Kategoria Dwójki Kobiet

1 Handzel Wioletta, Rewers Magdalena PKS Kraków
2 Trawczyńska Ada, Wangryn Anna UKS Mogielnica
3 Kłopotowska Agnieszka, Mikutaniec Patrycja WTR

 

Kategoria Dwójki mężczyzn

1 Błach Mateusz, Błach Piotr UKS Mogielnica
2 Yaruta Igor,  Konan Andrei Białoruś
3 Teklak Andrzej, Pawlak Piotr UKS Mogielnica/W-MTR

{besps}stories/galeria/2014/42_mpwr{/besps}