Polskie Towarzystwo Ringo - XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne - Śląsk 2015.

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Co dwa lata odbywają się w naszym kraju Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. Tym razem, podczas 17. edycji imprezy, sportowcy - Polonusi walczyli o medale na Śląsku. Cztery miasta podjęły się wyjątkowego trudu, by zorganizować zawody dla licznej grupy Polonusów. Chorzów był jednym z nich, na pierwszy ogień poszli, w środę 5 sierpnia, uczestnicy zawodów w ringo. Turniej rozegrano na bocznym boisku stadionu Ruchu Chorzów przy ul. Cichej, do rywalizacji przystąpiło 114 ringowców.

Klasyfikacja medalowa w ringo
 
Państwo - Złote - Srebrne - Brązowe 
Litwa -7 -4 -6
Czechy - 2 -4 -2
Białoruś- 2 -2 -0
Szwecja- 1 -0 -1
Hiszpania -1 -0 -0
Niemcy- 1 -0 -0
Ukraina- 0 -2 -0
Węgry- 0 -1 -1
Bułgaria -0 -1 -0
Kanada- 0 -0 -1
Austria- 0 -0 -1
Stany Zjednoczone- 0 -0 -1
Australia- 0 -0 -1

 

Wyniki

Kobiety

Kategoria: do 12 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Kamila Michalska Czechy
2 Kornelia Linzer Czechy
3 Klaudia Konior Kanada
4 Agata Borilova Czechy
       
Karegoria: do 18 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Dorota Skarina Litwa
2 Monika Mrozkowa Czechy
3 Justyna Kulbaczewska Litwa
4 Victoria Lach Kanada
5 Natalia Duma Hiszpania
6 Monika Niebrzydowski Stany Zjednoczone Ameryki
7\10 Anna Lach Kanada
7\10 Karolina Konior Kanada
7\10 Ewelina Wersocka Litwa
7\10 Ewelina Solden Litwa
       
Karegoria: 19 - 30 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Lilija Frelik Litwa
2 Ewelina Więckiewicz Litwa
3 Agáta Glac Czechy
4 Olga Hachatatran Kazachstan
5 Ana Gulbinowicz Litwa
6 Nataliia Horaj Ukraina
       
Karegoria: 31 - 40 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Euelina Gustiene Litwa
2 Justyna Miliauskaite Litwa
3 Jelena  Gureckiene Litwa
4 Helena Michalska Czechy
5 Alla Labuda Ukraina
6 Halyna Matys Ukraina
       
Karegoria: 41 - 50 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Renata Mrozkova Czechy
2 Jadwiga Skarina Litwa
3 Bozena  Niebrzydowska Stany Zjednoczone Ameryki
4 Halina Breznen Czechy
5 Liliya Mitsiak Ukraina
6 Tetiana Benitska Ukraina
7 Liudmyla Dutko Ukraina
       
Karegoria: 50 - 60 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Danuta Gailewicz-Gołąb Hiszpania
2 Lidiia Stasenko Ukraina
3 Anna Gaborek Austria
4 Marianna Swystun Ukraina
5 Boguslawa Adamczewski Kanada
       
Karegoria: 50 - 60 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Elisabeth  Brandin Szwecja
2 Urszula  Lukasik-Bogdanowa Bułgaria
3 Irena Borg Szwecja
       
MĘŻCZYŹNI
       
Karegoria: do 12 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Daniel Kasko Białoruś
2 Maciej Breznen Czechy
3 Dominik Błażewicz Litwa
4 Adam  Mrozek Czechy
5\7 Bernard Błażewicz Litwa
5\7 Augustyn Niewulis Kanada
5\7 Nazar Matys Ukraina
       
Karegoria: 13 - 18 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Sylwester Baranowicz Litwa
2 Bohdan Stasenko Ukraina
3 Rafał Szematowicz Litwa
4 Adam Breznen Czechy
5 Piotr Pasz Czechy
6 Adam Smugala Czechy
7\8 Sebastian Śpiewak Wielka Brytania
7\8 Sebastian Pasz Czechy
9\12 Jakub  Michalski Czechy
9\12 Tomasz Hanzel Czechy
9\12 Mirosław Zniczyński Litwa
9\12 Sebastian Linzer Czechy
13\15 Artur Padoł Hiszpania
13\15 Crystian Duma Hiszpania
13\15 Andrzej Tutin Białoruś
       
Karegoria: 19 - 30 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Sylwester Michalkiewicz Litwa
2 Ernest Dobrinskij Litwa
3 Artur Wasiukiewicz Litwa
4 Justin Kiedrzyń Kanada
5\6 Adam Chmiel Czechy
5\6 Volodimir Patsejchuk Białoruś
7\8 Witalij Aleksiuk Litwa
7\8 Ilya Poliavik Białoruś
9\13 Marek Ruta Kanada
9\13 Tadeusz Fojcik Czechy
9\13 Michał Broda Czechy
9\13 Rostyslav Malashenko Ukraina
9\13 Nazar Horaj Ukraina
       
Karegoria: 31 - 40 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Aleksy Kadacz Białoruś
2 Andrzej Dziedziewicz Białoruś
3 Darjusz Gurecki Litwa
4 Adam Michalski Czechy
5 Zbignev  Sinkevič Litwa
6 Rusłan Greś Białoruś
       
Karegoria: 41 - 50 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Genadij  Baranowicz Litwa
2 Igor Kasko Białoruś
3 Henryk Hanzel Czechy
4 Wolodymyr Stasenko Ukraina
5\8 Andrzej Hryniuk Białoruś
5\8 Bohdan Benitskyi Ukraina
5\8 Maciej Konior Kanada
5\8 Adam Kurzawa Kanada
9\13 Marek Niebrzydowski Stany Zjednoczone Ameryki
9\13 Marek Breznen Czechy
9\13 Aleksander Niczyporenko Białoruś
9\13 Piotr Pasz Czechy
9\13 Andrzej Janeczko Hiszpania
       
Karegoria: 51 - 60 lat    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Andrej Więckiewicz Litwa
2 Roman Szewczyk Czechy
3 Paweł Gospodarczyk Austria
4 Slawomir Kowalik Stany Zjednoczone Ameryki
5\6 Wladimir  Dubrowskij Litwa
5\6 Emil Dyrcz Austria
7\8 Adam Sobczyk Kanada
7\8 Leszek Siedlaczek Czechy
9\13 Julian Gaborek Austria
9\13 Wlodzimierz Lukiewicz Białoruś
9\13 Lech Klodnicki Kanada
9\13 Slawomir Kopanski Niemcy
       
Karegoria: 60+    
       
Miejsce Imię Nazwisko Kraj
1 Antoni Stasch Niemcy
2 Eugeniusz Korek Węgry
3 Janusz Marek Kowalczyk Węgry
4 Mieczysław Borusewicz Litwa
5\6 Stanislaw Blazewicz Litwa
5\6 Stanislaw Popek Austria