Polskie Towarzystwo Ringo - XV Międzynarodowy Turniej w Ringo na Białorusi

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

W dniach 5-6 listopada 2016 roku rozegrano XV Międzynarodowy Turniej w Ringo w Mińsku na Białorusi. W zawodach rywalizowali ringowcy z Białorusi, Rosji i Polski. Polskę reprezentowała młodzieżowa reprezentacja w składzie: Martyna Kot, Monika Wangryn, Marta Lejman, Martyna Rydzewska, Hubert Komorowski, Dawid Mruk, Bartłomiej Szporko, trenerzy: Marek Gil, Mariusz Wangryn.

Nasi ringowcy walczyli ze zmiennym szczęściem, w kategorii dwójki dziewcząt do lat 14 zwyciężyły Marta Lejman i Martyna Rydzewska, drugie miejsce w kategorii otwartej kobiet wywalczyła Monika Wangryn, trzecie miejsce w kategorii dwójki chłopców do lat 18 zajęli Hubert Komorowski i Dawid Mruk. Rewelacyjnie walczyły dziewczęta w kategorii do lat 18 (Monika Wangryn i Martyna Kot), w finale wygrały z dwójkami białoruskimi które zajęły 1 i 3 miejsce, jednak kontuzja jakiej uległa Martyna Kot uniemożliwiła im dokończenie rywalizacji, zostały wycofane z dalszych rozgrywek.
Wyniki:

Kategoria otwarta kobiet
1. Anna Yatsevich -  Belarus, Minsk  
2. Monika Wangryn - Poland, Mogielnica
3. Tatsiana Dzianisava - Belarus, Minsk
6. Martyna Kot  - Poland, Goszczyn

Kategoria otwarta mężczyzn
1.  Viachaslau Chuduk - Belarus, Minsk
2.  Pavel Chuduk - Belarus, Minsk   
3.  Igor Schurko - Belarus, Smilavichi
6.  Marek Gil  - Poland, Milki   
12. Hubert Komorowski - Poland, Goszczyn
14. Dawid Mruk  - Poland, Goszczyn

Kategoria dwójki kobiet
1. Natalia Kutasova, Ina Vilchinskaya  - Belarus, Minsk  
2. Milana Nezhavets, Katsiaryna Rakovich - Belarus, Smilavichi
3. Tatsiana Dzianisava, Marya Konan - Belarus, Minsk
6. Monika Wangryn,  Martyna Kot - Poland, Mogielnica


Kategoria dwójki mężczyzn
1. Pavel Chuduk, Viachaslau Chuduk - Belarus, Minsk
2. Ilya Ivanov, Igar Schurko - Belarus, Smilavichi
3. Ivan Koltun, Mikalai Zhigalkovich - Belarus, Minsk, Belarus, Smilavichi
6. Hubert Komorowski, Dawid Mruk - Poland, Goszczyn
10. Marek Gil, Bartlomiej Szporko - Poland, Milki

Kategoria dwójki dziewcząt do lat 18
1. Milana Nezhavets, Katsiaryna Rakovich - Belarus, Smilavichi
2. Anna Yatsevich, Nadzeja Muts - Belarus, MinskBelarus, Papernya
3. Angelina Kaminskaya, Julia Ramanenya -  Belarus, Smilavichi
5. Monika Wangryn, M artyna Kot - Poland, Mogielnica

Kategoria dwójki chłopców do lat 18
1. Ilya Ivanov, Mikalai Zhigalkovich - Belarus, Smilavichi
2. Dzianis Isaenka, Pavel Klimovich - Belarus, Smilavichi
3. Dawid Mruk, Hubert Komorowski - Poland, Goszczyn


Kategoria dwójki dziewcząt do lat 15
1. Martyna Rydzewska, Marta Lejman - Poland, Milki
2. Tatsiana Semashko, Larysa Tsyareschanka - Belarus, Papernya
3. Angelina Kaminskaya, Lizaveta Maryina - Belarus, Smilavichi

kategoria dwójki chłopców dl lat 15
1. Mikita Mazau, Pavel Klimovich - Belarus, Smilavichi
2. Artyom Spiridovich, Artyom Rusak - Belarus, Smilavichi
3. Bartlomiej Szporko, Vitaly Lipen - Poland, Miłki, Belarus, Minsk