Polskie Towarzystwo Ringo - XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, Toruń 2017

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Rok 2017

W Toruniu w dniach 29 lipca- 6 sierpnia 2017 r. odbyła się największa impreza sportowa na świecie, adresowana do Polaków mieszkających za granicą. Rywalizacja sportowa odbywała się w 25 dyscyplinach, wśród nich było tradycyjnie ringo, które rozgrywano 1 sierpnia w czwartym dniu sportowych zmagań na stadionie Centrum Sportowego - Rekreacyjnego. W rozgrywkach uczestniczyło 166 ringowców w 14 kategoriach indywidualnych i w czterech drużynowych. W turnieju ringo najlepsi okazali się sportowcy z Litwy, którzy zdobyli 24 medale, na drugim miejscu reprezentanci Czech – 8 medali, na trzecim Białorusi 7 medali.

 

Wyniki:

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

do 12 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Walerija Sworobowicz

Litwa

1

2

Aneta Koczan

Litwa

2

3

Jewa Pogorelowa

Litwa

3

4

Agata Bořilová

Czechy

4

5

Eliza Szidłauskaite

Litwa

5

6

Emilija Kasparowicz

Litwa

6

7

Antonina Furmańczyk

Irlandia

7\9

8

Jewa Kasparowicz

Litwa

7\9

9

Vanessa Śpiewak

Wielka Brytania

7\9

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

do 12 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Ernest Matulewicz

Litwa

1

2

Marek Waluczko

Litwa

2

3

Oswald Gurecki

Litwa

3

4

Franciszek Bastkowski

Irlandia

4\5

5

Karol Furmańczyk

Irlandia

4\5

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

13-18 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Agnieszka Gasztold

Litwa

1

2

Elinga Liaudanskaite

Litwa

2

3

Gintare Grigaite

Litwa

3

4

Evelina Golonbevska

Litwa

4

5

Evelina Grinevič

Litwa

5\8

6

Ewelina Solden

Litwa

5\8

7

Isabella Karpinska

Norwegia

5\8

8

Yuliia Stelnyk

Ukraina

5\8

9

Barbara Januszová

Czechy

9\13

10

Zofia Bastkowska

Irlandia

9\13

11

Wiktoria Sinkiewicz

Litwa

9\13

12

Katarzyna Lunkiewicz

Litwa

9\13

13

Anastasiia Podhaietska

Ukraina

9\13

       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

13-18 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Adam Breznen

Czechy

1

2

Śpiewak Sebastian

Wielka Brytania

2

3

Jacek Folwarczny

Czechy

3

4

Daniel Kasko

Białoruś

4

5

Maciej Breznen

Czechy

5\7

6

STANISLAV BENITSKYY

Ukraina

5\7

7

Andrzej Markiewicz

Litwa

5\7

8

Stanisław Bastkowski

Irlandia

8\12

9

Mantas Urwikis

Litwa

8\12

10

Kristian Mikkel Karpinski

Norwegia

8\12

11

Kacper Kapturkiewicz

Irlandia

8\12

12

Aurimas Pavasaris

Litwa

8\12

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

19-30 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Dorota Skarina

Litwa

1

2

Renata Bogdiewicz

Litwa

2

3

Olga Skirtuniene

Litwa

3

4

 SVETLANA ZHYLINA

Ukraina

4

5

Maria Gauk

Białoruś

5\8

6

MIRIAM CORCUERA OPINSKA

Hiszpania

5\8

7

IULIIA ZALIUBOVSCA

Ukraina

5\8

8

Agáta Glac

Czechy

5\8

9

KATARZYNA ŁUKOWICZ

Białoruś

nb

10

Eugenia Wolik

Białoruś

nb

11

Božena Lavrukevič

Litwa

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

19-30 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Jakub Lipus

Czechy

1

2

Paweł Michajlowski

Białoruś

2

3

Ernest Dobrzyński

Litwa

3

4

Ernest Androst

Litwa

4

5

Andrzej Zaniewski

Białoruś

5

6

Pawel Witorzenc

Litwa

6

7

RUSŁAN GOŁODUCHIN

Białoruś

7\12

8

Tomasz Hanzel

Czechy

7\12

9

Adam Chmiel

Czechy

7\12

10

Czerski Frédéric

Francja

7\12

11

Artur Wasiukiewicz

Litwa

7\12

12

Artur Kopecki

Rosja

7\12

13

Anton Stasiuk

Białoruś

13\15

14

Michal Gryga

Czechy

13\15

15

Wlodimir Patyczuk

Białoruś

13\15

16

Marek Zaniewski

Białoruś

nb

17

Henryk Pozarko

Białoruś

nb

18

Marian Vybraněc

Czechy

nb

19

Wacław Gawrus

Białoruś

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

31-40 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Anastazja Zańko

Białoruś

1

2

Jolanta Waluczko

Litwa

2

3

IRENA GŁUCHOWSKA

Białoruś

3

4

Sonia Koutová

Czechy

4

5

Jolanta Urwikiene

Litwa

5

6

Lizawieta Danik

Białoruś

5\9

7

Jelena Gureckiene

Litwa

5\9

8

Rima Matulewicz

Litwa

5\9

9

TATIANA ABDYRAHMANOVA

Ukraina

5\9

10

Agnesa Szidłauskiene

Litwa

10

11

Jolanta Milosz

Litwa

10

12

Anastasija Sworobowicz

Litwa

10

13

Grala Anna

Irlandia

nb

14

Furmańczyk Paulina

Irlandia

nb

15

Małgorzata Bastkowska

Irlandia

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

31-40 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Andrzej Dziedziewicz

Białoruś

1

2

Aleksiej Kadacz

Białoruś

2

3

Witalij Gurecki

Litwa

3

4

Rima Matulewicz

Litwa

4

5

WŁADZIMIR PATEJCZUK

Białoruś

5

6

Sergei Zenkevich

Białoruś

6

7

Eugeniusz Shukau

Białoruś

7\14

8

Tadeusz Fójcik

Czechy

7\14

9

Tomáš Kout

Czechy

7\14

10

Jeremy Leclercq

Francja

7\14

11

Darjusz Gurecki

Litwa

7\14

12

Władas Szidłauskas

Litwa

7\14

13

Mark Sworobowicz

Litwa

7\14

14

Viktor Shuba

Ukraina

7\14

15

Wasilij Chiwuk

Białoruś

nb

16

Dariusz Górski

Irlandia

nb

17

Andrzej Matulewicz

Litwa

nb

18

Anrzej Antul

Litwa

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

41- 50 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Dorota Zolichová

Czechy

1

2

Galina Grinevič

Litwa

2

3

Halina Breznenová

Czechy

3

4

Agnieszka Kusz

Niemcy

4

5

ALLA SELIAKOVA

Rosja

7

6

Irina Koczan

Litwa

5\6

7

Nina Mateshchuk

Ukraina

5\6

8

Katarzyna Szurowski

Szwecja

nb

9

TETIANA BENITSKA

Ukraina

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

41- 50 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Walerij Koczan

Litwa

1

2

Romas Urwikis

Litwa

2

3

Waldemar Szumski

Litwa

3

4

Zbigniew Sinkiewicz

Litwa

4

5

Jerzy Czupreta

Białoruś

5

6

Andrzej Hryniuk

Białoruś

6\10

7

Henryk Hanzel

Czechy

6\10

8

Jaroslav Borkovskij

Litwa

6\10

9

Marek Breznen

Czechy

6\10

10

Viktar Makhnach

Białoruś

11\12

11

Adam Kurzawa

Kanada

11\12

12

Ireneusz Trubilowicz

Irlandia

nb

13

Jerzy Kuliczyk

Białoruś

nb

14

Wojtek Szurowski

Szwecja

nb

15

WOLODYMYR STASENKO

Ukraina

nb

16

BOHDAN BENITSKYI

Ukraina

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

51- 60 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

DANUTA GAJLEWICZ GOLAB

Hiszpania

1

2

Julita Karpinska

Norwegia

2

3

LARYSA OVSIICHUK

Ukraina

3

4

Małgorzata Kalvoda

Austria

4\6

5

Danuta Szewczyk

Czechy

4\6

6

Marianna Witkowska

Kanada

4\6

7

Danuta Bibro

Austria

7\9

8

Irena Kaczanowska

Litwa

7\9

9

Natalia Kopecka

Rosja

7\9

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

51- 60 lat

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Andrej Więckiewicz

Litwa

1

2

Igor Kasko

Białoruś

2

3

Roman Szewczyk

Czechy

3

4

VOLODYMYR MATKOVSKYY

Ukraina

4

5

Marek Ziółkowski

Austria

5\7

6

PIOTR Tyloch

Kanada

5\7

7

Paweł Gospodarczyk

Austaralia

5\7

8

Emil Dyrcz

Austria

8\9

9

Jacek Bibro

Austria

8\9

10

Genadij Baranowicz

Litwa

nb

11

Zdzisław Palewicz

Litwa

nb

12

Miroslavas Zniscinskij

Litwa

nb

13

Czeslaw Sokolowicz

Litwa

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

61 +

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Urszula Łukasik-Bogdanowa

Bułgaria

1

2

Teresa Obuchowicz

Białoruś

2

3

Irena Borg

Szwecja

3

4

Irena Kulik

Austria

4

6

Eugenia Czekiel

Białoruś

5

7

Dorota Kalbarczyk

Australia

nb

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry pojedyncze

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

61 +

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Antoni Stasch

Niemcy

1

2

Henryk Sochacki

Kanada

2

3

Roman Tucin

Białoruś

3

4

Zdzislaw Kaczor

Austria

4\6

5

Stanislaw Blazewicz

Litwa

4\6

6

JanWacław Gawrus

Białoruś

4\6

7

Stanisław Popek

Austria

nb

8

André Czerski

Francja

nb

9

ALFREDO CORCUERA FALCONETT

Hiszpania

nb

10

Paul Gospodarczyk

Australia

nb

       
       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry podwójne

Kategoria (K/M):

K

Grupa wiekowa:

 

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Renata Bogdiewicz, Dorota Skarina

Litwa

1

2

Agata Glac, Sonia Koutova

Czechy

2

3

Agnieszka Gasztold, Gintarie Grigajte

Litwa

3

4

Evelina Grinevic, Evelina Golonbevska

Litwa

4

5

Jolanta Milosz, Olga, Skrirtunienie

Litwa

5

       
       

Dyscyplina:

Ringo

Konkurencja:

gry podwójne

Kategoria (K/M):

M

Grupa wiekowa:

 

       

Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami)

 
       

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

Wynik

1

Walerij Koczan, Andrej Więckiewicz

Litwa

1

2

Ernest Androst, Ernest Dobrzyński

Litwa

2

3

Michał Gryga, Jakub Lipus

Czechy

3

4

Adam,  Macjej Breznen

Czechy

4

5

Frideric Leclercq, Jeremy Czerski

Francja

5

6

Jacek Bibro, Marek Ziółkowski

Austria

6