Polskie Towarzystwo Ringo - 46. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Rok 2018

W Jedliczu 30 czerwca 2018 r., rozegrano 46. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo, w zawodach wystartowała czołówka polskich i zagranicznych ringowców z Białorusi Litwy i Niemiec, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w 13 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.

Jedlicze przywitało ringowców chłodem, pochmurną i wietrzną pogodą, niesprzyjające warunki pogodowe nie przeszkodziły w  sportowej rywalizacji, bardzo dobrze przygotowana trawiasta płyta stadionu sprzyjała w osiąganiu wysokich wyników. Oprócz rywalizacji indywidualnej i deblowej prowadzona była również punktacja zespołowa w której zwyciężyli gospodarze MUKS „Podkarpacie” Jedlicze przed UKS Goszczyn i Białorusią.

Organizatorami mistrzostw byli: Polskie Towarzystwo Ringo, MUKS „Podkarpacie” Jedlicze.

Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gmina Jedlicze, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa w Jedliczu, KS Nafta Splast Jedlicze, Justyna i Maciej Zaremba – Właściciele Kwiaciarni „Floris”.

W uroczystości otwarcia mistrzostw uczestniczyli:

Krystyna Anioł-Strzyżewska - prezes Polskiego Towarzystwa Ringo.

Włodzimierz Starosta - prezes Międzynarodowej Federacji Ringo.

Antoni Stasch i Mariusz Wangryn – wiceprezesi Polskiego Towarzystwa Ringo.

Joanna Bril – Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, członek komisji edukacji sportu i kultury fizycznej oraz rozwoju regionalnego.

Jan Juszczak - Starosta Powiatu Krośnieńskiego,

Ryszard Zagórski – z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze,

Piotr Woźniak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu,

Grzegorz Bril - asystent trenera kadry narodowej seniorów w biathlonie, medalista MP w biegach narciarskich, biathlonie i ringo, uczestnik Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Uniwersjad w biathlonie.

Jolanta Smarzowska– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Wojciech Florczak– Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom które pomogły w organizacji a szczególnie rodzicom zawodników Klubu.

Oficjalne wyniki - Finały

L.P ŻAK
1 m. Tuleja Michał – MUKS Podkarpacie Jedlicze
2 m. Zaremba Antoni – MUKS Podkarpacie Jedlicze
3 m. Godlewski Stanisław – Warszawskie Towarzystwo Ringo
4 m. Pęśko Adam – UKS Goszczyn
5 m. Wewiórski Bartosz – MUKS Podkarpacie Jedlicze
6 m. Świeboda Kajetan – MUKS Podkarpacie Jedlicze  
  ŻACZKI
1 m. Zawadzka Maja – UKS Goszczyn
2 m. Gromek Kornelia – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
3 m. Kobak Oliwia – MUKS Podkarpacie Jedlicze
4 m. Nowak Wiktoria – UKS Goszczyn
5 m. Kania Magdalena – UKS Arka Umieszcz
6 m. Laskowska Julia – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
  MŁODZIK
1 m. Grzelak Dawid – KS Olimpia Miłki
2 m. Artsiom  Rusak - Białoruś
3 m. Wiewiór Michał – UKS Goszczyn
4 m. Wojnar Adrian – MUKS Podkarpacie Jedlicze  
5 m. Parzych Fabian – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
6 m. Piatikonis Deiwid – TG Sokół Litwa
  MŁODZICZKI
1 m. Szporko Anna – KS Olimpia Miłki
2 m.   Sendek Amelia – UKS Goszczyn
3 m.  Radecka Dominika – UKS Goszczyn
4 m. Jenczyk Aleksandra – KS Olimpia Miłki
5 m. Maryina Lizaveta - Białoruś
6 m. Jankowska Alicja – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
  KADETKA
1 m. Wewiórska Aleksandra – MUKS Podkarpacie Jedlicze
2 m. Dobosz Karolina – MUKS Podkarpacie Jedlicze
3 m. Lejman Marta - UKS  Olimpia Miłki
4 m. Darya Mazol - Białoruś
5 m. Rydzewska Martyna - UKS  Olimpia Miłki
6 m. Bugała Marta – Warszawskie Towarzystwo Ringo
  KADET
1 m. Szporko Bartłomiej – KS Olimpia Miłki
2 m. Artsiom Spirydovich - Białoruś
3 m. Duszak Przemysław – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
4 m. Cieślak Bartłomiej – Warszawskie Towarzystwo Ringo
5 m. Trzaska Kacper – UKS Goszczyn 
6 m.  Polak Grzegorz - PKS Jadwiga Kraków
  JUNIOR
1 m. Mruk Dawid – UKS Goszczyn
2 m. Dzianis Isayenka - Białoruś
3 m. Pliszka Piotr – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
4 m. Mocek Gabriel - PKS Jadwiga Kraków
5 m. Och Dominik – MUKS Podkarpacie Jedlicze
6 m. Materna Damian - Krasne
  JUNIORKA
1 m. Gładysz Katarzyna - MUKS Podkarpacie Jedlicze
2 m. Biskup Jagoda – MUKS Podkarpacie Jedlicze
3 m. Wangryn Monika – UKS Goszczyn
4 m. Kowalczyk Izabela – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
5 m. Romejko Gabriela – KS Olimpia Miłki
6 m. Prusaczyk Roksana – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
  OTWARTA MĘŻCZYZN
1 m. Pavel Chuduk - Białoruś
2 m. Viachaslau Chuduk - Białoruś
3 m. Szajek Krzysztof - Legnica
4 m. Teklak Andrzej  - UKS Mogielnica
5 m. Trawczyński Dominik - UKS Mogielnica
6 m. Pawlak Piotr - Bartoszyce
  OTWARTA KOBIET
1 m. Ina Vilchynskaya - Białoruś
2 m. Tatsiana Dzianisava - Białoruś
3 m. Wangryn Paulina – UKS Mogielnica
4 m. Godlewska Alicja – Warszawskie Towarzystwo Ringo
5 m. Kontroniewicz Sylwia - Legnica
  SENIOR
1 m. Gil Marek – KS Olimpia Miłki
2 m. Ivan Koltun - Białoruś
3 m. Bobryk Andrzej– Warszawskie Towarzystwo Ringo  
4 m. Dukaczewski Mirosław - Warszawskie Towarzystwo Ringo
  WETERANKA
1 m. Cyrzan Beata - Słupsk
2 m. Bobryk Helena – Warszawskie Towarzystwo Ringo
3 m. Skrzypek Jadwiga - PKS Jadwiga Kraków
  WETERAN 2
1 m. Osak Andrzej - Słupsk
2 m. Krakowiak Józef – Warszawskie Towarzystwo Ringo
3 m. Ziółko Jan - PKS Jadwiga Kraków
4 m. Metel Aleksandr - Białoruś
5 m. Stasch Antoni - Niemcy
6 m. Bobryk Jan – Warszawskie Towarzystwo Ringo
  DWÓJKI CHŁOPCÓW DO 13 LAT
1 m. Piatikonis Deiwid, Stankiewiczus Nikolas – TG Sokół Litwa
2 m. Wojnar Adrian, Kruczek Matteo – MUKS Podkarpacie Jedlicze  
3 m. Pawelczyk Wiktor, Orzoł Damian – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo 
4 m. Gontarek Mateusz, Wiewór Michał - UKS Goszczyn
5 m. Parzych Igor, Parzych Fabian – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
6 m. Wrona Mikołaj, Buczyński Dominik– MUKS Podkarpacie Jedlicze
  DWÓJKI DZIEWCZĄT DO 13 LAT
1 m. Szporko Anna, Jenczyk Aleksandra - UKS Olimpia Miłki 
2 m. Sendek Amelia, Radecka Dominika, UKS Goszczyn
3 m. Bizunowicz Waliwrija, Liskowa Jelizoweta  – TG Sokół Litwa
4 m. Lenda Amelia, Jankowsak Alicja – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
5 m. Wyleżyńska Natalia, Grzegorzewska Julia - UKS Goszczyn
6 m. Krzysztyniak Maja, Mróz Nikola – MUKS Podkarpacie Jedlicze
7 m. Madej Katarzyna, Madej Aleksandra – MUKS Podkarpacie Jedlicze
  DWÓJKI CHŁOPCÓW DO 16 LAT
1 m. Artsiom Spirydovich, Rusak Artyom - Białoruś
2 m. Szporko Bartłomiej, Grzelak Dawid – KS Olimpia Miłki
3 m. Kamiński Sebastian, Duszak Przemysław – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
4 m. Biskup Jakub, Janocha Michał – MUKS Podkarpacie Jedlicze
5 m. Maciejowski Karol, Wajda Jakub – MUKS Podkarpacie Jedlicze
6 m. Osiecki Mateusz, Cieślak Bartłomiej – Warszawskie Towarzystwo Ringo
  DWÓJKI DZIEWCZĄT DO 16 LAT
1 m. Burkun Krystina, Mazol Darya – Białoruś
2 m. Pędzich Kinga, Gromek Amelia – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
3 m. Dobosz Karolina, Wiewiórska Aleksandra – MUKS Podkarpacie Jedlicze
4 m. Pacholska Joanna, Gugała Marta – Warszawskie Towarzystwo Ringo
  DWÓJKI MĘŻCZYZN
1 m. Trawczyński Dominik, Godlewski Cezary - UKS Mogielnica, Warszawskie Towarzystwo Ringo
2 m. Majerski Grzegorz, Szajek Krzysztof - PKS Jadwiga Kraków, Legnica
3 m. Chuduk Pavel, Chuduk Viachaslau - Białoruś
4 m. Pawlak Piotr, Cygal Michał - Bartoszyce, PKS Jadwiga Kraków
5 m. Teklak Andrzej, Szulda Adrian  - UKS Mogielnica, Legnica
6 m. Pavel Yarashevich, Kołtun Ivan - Białoruś
  DWÓJKI KOBIET
1 m. Wangryn Paulina, Wangryn Monika – UKS Mogielnica
2 m. Tatsiana Dzianisava, Ina Vilchynskaya  - Białoruś
3 m. Lizaveta Maryina, Lejman Marta - Białoruś, UKS Olimpia Miłki  
4 m. -  Kowalczyk Izabela, Prusaczyk Roksana – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo
5 m. Kontroniewicz Sylwia, Romejko Gabriela - Legnica, UKS Olimpia Miłki
6 m. Gładysz Katarzyna, Śniecikowska Joanna - MUKS Podkarpacie Jedlicze
  PUNKTACJA DRUŻYNOWA 
1 m. MUKS Podkarpacie Jedlicze - 181 pkt.
2 m.  UKS Goszczyn - 132 pkt.
3 m.  Białoruś - 116 pkt.
4 m.   Kurpiowskie Towarzystwo Ringo - 112 pkt.
5 m. KS Olimpia Miłki - 89 pkt.
6 m. Warszawskie Towarzystwo Ringo - 62 pkt.
7 m. TG Sokół Litwa - 51 pkt.
8 m. PKS Jadwiga Kraków - 35 pkt.
9 m. UKS Mogielnica - 28 pkt.
10 m. Legnica - 18 pkt.
11 m. UKS Arka Umieszcz - 16 pkt.
12 m. Bartoszyce - 11 pkt.
13 m. Słupsk - 9 pkt.
14 m. Niemcy - 2 pkt.
15 m. Krasne - 1 pkt.