Ringo - Festiwal Polskich Sportów w Chersoniu

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2019

Z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP w Odessie pierwszego i drugiego czerwca w Chersoniu odbyły się turnieje ringo i warcabów stupolowych o puchar Konsula RP w Odessie połączone z wystawą „Gwiazdy Polskiego Sportu”. Dopisała pogoda, dopisali również uczestnicy.
W sobotnim I Turnieju w Ringo o puchar Konsula RP w Odessie rywalizowało 30 osób (16 kobiet i 14 mężczyzn) podzielonych na 15 mikstów. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, a po niej chętni mogli zażyć kąpieli w wodach Dniepru. W przepięknych „okolicznościach przyrody” ze zwycięstwa i pięknego pucharu cieszyły się Panie Tetiana Zamłyńska i Tetiana Gumeniuk, pozostawiając w pokonanym polu parę stworzoną przez prezes „Polonii” w Chersoniu Rozalię Lipińską (najstarsza uczestniczka zawodów) oraz konsula Andrzej Szmidtke. Przegranej parze zabrakło nieco sił w konkurencji ze znacznie młodszymi rywalkami. Na trzecim miejscu uplasowała się wiceprezes Switlana Szuwałowa, której partnerował Anatolij Kałużnyj.
Zapraszamy na relację z Festiwalu chersońskiej telewizji Twój Plus.

W niedzielę drugiego czerwca przyszła pora na zmagania w warcabach stupolowych, zwanymi również warcabami polskimi. W szranki I Turnieju w Warcabach Stupolowych o Puchar Konsula RP w Odessie stanęło 26 uczestników i uczestniczek, w tym sekretarz Rady Miejskiej Chersonia Olena Ursulenko, którą po trzech partiach zamienił konsul Andrzej Szmidtke. Również i tutaj dało się odczuć siłę gry płci pięknej. Wszystkie miejsca na podium zajęły Panie (podobnie jak w tegorocznych mistrzostwach Polski). Zdobywczynią Pucharu Konsula RP w Odessie okazała się Kseniya Yaremchuk, która liczy na udział w sierpniowych młodzieżowych mistrzostwach Europy w Warszawie. O sile jej gry przekonał się także konsul Andrzej Szmidtke.