IV Mistrzostwa Świata, VIII Mistrzostwa Europy,
XXVIII Mistrzostwa Polski w Ringo
Zabrze 22 - 25.06.2000
Zawody zgromadziły na starcie 492 zawodników i zawodniczek z dziewięciu krajów: Armenii, Białorusi, Czech, Litwy, Mongolii, Ukrainy, Wietnamu, Kenii i Polski.
Żaczki |
||
1. | Michalina Kunecka | Legnica |
2. | Anna Wangryn | Mogielnica |
3. | Patrycja Nowiczonek | Legnica |
Żacy |
||
1. | Sebastian Pluskik | Kraków |
2. | Bartłomiej Laba | Jedlicze |
3. | Karol Malinowski | Ełk |
Młodziczki |
||
1. | Nina Sadowska | Mogielnica |
2. | Anna Szwogżlis | Mogielnica |
3. | Diana Zębik | Kusięta |
Młodzicy |
||
1. | Jakub Zębik | Kusięta |
2. | Daniel Chomątowski | Grodków |
3. | Michał Pawlak | Bartoszyce |
Kadetki |
||
1. | Magdalena Stankiewicz | Bartoszyce |
2. | Małgorzata Boguszewska | Opole |
3. | Adriana Paszko | Bartoszyce |
Kadeci |
||
1. | Dominik Trawczyński | Mogielnica |
2. | Kamil Olszewski | Bartoszyce |
3. | Robert Cygal | Kraków |
Juniorki |
||
1. | Gabriela Jóźwik | Legnica |
2. | Kaja Dukaczewska | Warszawa |
3. | Agnieszka Jarząbkiewicz | Warszawa |
Juniorzy |
||
1. | Marcin Królikowski | Mogielnica |
2. | Cezary Godlewski | Warszawa |
3. | Marcin Szwogżlis | Mogielnica |
Klasa otwarta kobiet |
||
1. | Małgorzata Jarząbkiewicz | Warszawa |
2. | Alicja Bobryk | Warszawa |
3. | Katarzyna Golińska | Legnica |
Klasa otwarta mężczyzn |
||
1. | Paweł Motylewski | Warszawa |
2. | Andrzej Teklak | Rzeszów |
3. | Piotr Chwastowski | Opole |
Amazonki |
||
1. | Wanda Michalak | Legnica |
2. | Beata Gil | Bartoszyce |
3. | Anna Zębik | Kusięta |
Old - Boy |
||
1. | Mariusz Wangryn | Mogielnica |
2. | Jan Jóźwik | Legnica |
3. | Grzegorz Łapiński | Ełk |
Seniorzy |
||
1. | Ryszard Flejszar | Legnica |
2. | Andrzej Osak | Słupsk |
3. | Adam Chwastowski | Opole |
Weterani |
||
1. | Włodzimierz Strzyżewski | Warszawa |
2. | Battulga Dangżaw | Mongolia |
3. | Julian Kiełbasa | Grodków |
Dwójki szkolne dziewcząt |
||
1. | Adriana Paszko, Magdalena Stankiewicz | Bartoszyce |
2. | Martyna Witoń, Małgorzata Boguszewska | Mogielnica, Opole |
3. | Alicja Ziółko, Monika Kozłowska | Kraków |
|
||
1. | Szymon Bielik, Robert Cygal | Legnica, Kraków |
2. | Dominik Trawczyński, Tomasz Brzemiński | Mogielnica |
3. | Grzegorz Bril, Bogdan Baran | Jedlicze |
Dwójki kobiet |
||
1. | Gabriela Jóźwik, Katarzyna Golińska | Legnica |
2. | Agnieszka Jarząbkiewicz, Alicja Bobryk | Warszawa |
3. | Karolina Dora, Agnieszka Adamczuk | Opole, Legnica |
Dwójki mężczyzn |
||
1. | Sebastian Mikutaniec, Daniel Mikutaniec | Legnica |
2. | Andrzej Teklak, Michał Suszczyński | Rzeszów, Warszawa |
3. | Marcin Szwogżlis, Andrzej Strózik | Warszawa, Opole |
Trójki szkolne mieszane |
||
1. | Dominik Trawczyński, Tomasz Brzemiński, Martyna Witoń | Mogielnica |
2. | Szymon Bielik, Anna Szwogżlis, Małgorzata Boguszewska | Legnica, Mogielnica, Opole |
3. | Robert Cygal , Grzegorz Majerski | Kraków |
Trójki mieszane |
||
1. | Andrzej Teklak, Dominik Trawczyński, Małgorzata Jarząbkiewicz | Rzeszów, Mogielnica, Warszawa |
2. | Daniel Mikutaniec, Sebastian Mikutaniec, Katarzyna Golińska | Legnica |
3. | Cezary Godlewski, Michał Suszczyński, Alicja Bobryk | Warszawa |
|
||
1. | Dina, Jakub, Włodzimierz Zębikowie | Kusięta |
Trójki rodzinne II |
||
1. | Anna, Marcin, Jan Szwogżlisowie | Mogielnica |
Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali Małgorzata Jarząbkiewicz z WTR Warszawa i Dominik Trawczyński z UKS Mogielnica. Zostali oni nagrodzeni pucharami prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu - Mieczysława Nowickiego.
Najlepszym zawodnikiem zagranicznym został Battulga Dangażaw z Mongolii, który otrzymał puchar od Ministra Spraw Zagranicznych RP.