XV Jubileuszowy Międzynarodowy Memoriał Włodzimierza Strzyżewskiego w Ringo organizowany corocznie w Warszawie, w miejscu w którym ten sport się narodził, ponownie okazał się prawdziwym świętem polskiego ringo. Coroczna impreza od 15 lat ściąga najlepszych zawodników z Polski i z zagranicy i zaliczana jest do rankingu międzynarodowego ringowców.
Wśród uczestników nie zabrakło gwiazd ringo sprzed lat, którzy mieli jeszcze przyjemność rywalizować na boiskach ringo z twórcą tego sportu Włodzimierzem Strzyżewskim.
Podczas otwarcia zawodów prezes Polskiego Towarzystwa Ringo uhonorowała pamiątkowymi statuetkami zasłużonych działaczy ringo „z podziękowaniem za wieloletni staż startowy i działalność organizacyjną na rzecz rozwoju ringo w Polsce i na świecie”. Warszawskie Towarzystwo Ringo z okazji 25 – lecia swojej działalności uhonorowało zasłużonych warszawskich działaczy.
W kategorii otwartej kobiet zwyciężyła Ada Trawczyńska, wśród mężczyzn Viachaslau Chuduk z Białorusi, w najstarszej rozgrywanej kategorii seniorów tryumfował Władysław Kolanowski.
XV Międzynarodowy Memoriał Włodzimierza Strzyżewskiego w Ringo został zorganizowany przez Warszawskie Towarzystwo Ringo przy współpracy z Polskim Towarzystwem Ringo. Zawody dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Dzielnicy Bemowe w Warszawie.
Nagrody dla najmłodszych uczestników zawodów w kategorii żaków i młodzików ufundowane zostały z środków zebranych podczas kampanii społecznościowej na portalu Stwórz Mistrza.
Wyniki:
żaczki
1. Zaborowska Lena, UKS „Błękitni” Olkowice
2. Szporko Anna – UKS „Olimpia” Miłki
3. Sieradzan Wiktoria, UKS „Błękitni” Olkowice
Żacy
1. Wojnar Adrian, MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
2. Głogowski Bartosz, UKS Goszczyn
3. Okrój Mateusz, UKS „Błękitni” Olkowice
młodziczki
1. Kot Martyna, UKS Goszczyn
2. Rydzewska Martyna, UKS „Olimpia” Miłki
3. Wiewiórska Aleksandra, MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
młodzicy
1. Janocha Michał, MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
2. Trzaska Kacper, UKS Goszczyn
3. Maciejowski Karol, UKS „Błękitni” Olkowice
kadetki
1. Pędzich Izabela, KTR
2. Prusaczyk Roksana, KTR
3. Hanna Gabryszewska, WTR
kadeci
1. Mruk Dawid, UKS Goszczyn
2. Sirodzki Adam WTR
3. Szporko Bartłomiej, W-MTR Bartoszyce
juniorki
1. Leszczyńska Zuzanna, WTR
2. Kowalczyk Izabela, KTR
3. Capitskaya Svetlana, Białoruś
juniorzy
1. Wangryn Paweł, UKS Mogielnica
2. Błach Piotr, Mogielnica
3. Komorowski Hubert, UKS Goszczyn
klasa otwarta kobiet
1. Trawczyńska Ada, Mogielnica
2. Kunecka Michalina, Legnica
3. Vilchinskaya Ina, Białoruś
klasa otwarta mężczyzn
1. Chuduk Viachesłav, Białoruś
2. Chuduk Pavel, Białoruś
3. Trawczyński Dominik, Mogielnica
amazonki
1. Kłopotowska Agnieszka, WTR
2. Godlewska Alicja, WTR
3. Sendek Lidia, UKS Goszczyn
old boys
1. Andrzej Teklak, Mogielnica
2. Motylewski Paweł, WTR
3. Mikutaniec Daniel, Legnica
seniorzy
1. Wangryn Mariusz, UKS Goszczyn
2. Gil Marek, W-MTR Bartoszyce
3. Warecki Marek, WTR
weteranki
1. Gajda Małgorzata, WTR
2. Michalak Wanda, Legnica
3. Bobryk Helena, WTR
weterani I
1. Flejszar Ryszard, Legnica
2. Jóźwik Jan, Legnica
3. Dukaczewski Mirosław, WTR
weterani II
1. Władysław Kolanowski, Legnica
2. Józef Krakowiak, WTR
3. Bobryk Jan, WTR
trójki mieszane do lat 13:
1. Kot Martyna, Trzaska Kacper, Wiewiór Michał – UKS Goszczyn
2. Kamiński Sebastiam, Duszak Przemysław, Pędzich Kinga – KTR
3. Pędzich Patrycja, Mróz Kamil, Wiewiórska Aleksandra – MUKS „Podkarpacie” Jedlicze
dwójki dziewcząt do lat 16:
1. Prusaczyk Roksana, Pędzich Izabela – KTR
2. Tomaszewska Ola, Sidor Julia – WTR
3. Gabryszewska Hanna, Brzozowska Zuzanna – WTR
dwójki chłopców do lat 16:
4. Sirodzki Adam, Leszczyński Michał – WTR
5. Mruk Dawid, Komorowski – UKS Goszczyn
6. Szporko Bartłomiej, Bartoszyce, Deptuła Maciej – WTR
dwójki mieszane powyżej 16 lat:
1. Szajek Krzysztof, Legnica, Kłopotowska Agnieszka, WTR
2. Trawczyński Dominik, Mogielnica, Kunecka Michalina, Legnica
3. Pawlak Piotr, Bartoszyce, Trawczyńska Ada, Mogielnica