W Toruniu w dniach 29 lipca- 6 sierpnia 2017 r. odbyła się największa impreza sportowa na świecie, adresowana do Polaków mieszkających za granicą. Rywalizacja sportowa odbywała się w 25 dyscyplinach, wśród nich było tradycyjnie ringo, które rozgrywano 1 sierpnia w czwartym dniu sportowych zmagań na stadionie Centrum Sportowego - Rekreacyjnego. W rozgrywkach uczestniczyło 166 ringowców w 14 kategoriach indywidualnych i w czterech drużynowych. W turnieju ringo najlepsi okazali się sportowcy z Litwy, którzy zdobyli 24 medale, na drugim miejscu reprezentanci Czech – 8 medali, na trzecim Białorusi 7 medali.
Wyniki:
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
do 12 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Walerija Sworobowicz |
Litwa |
1 |
2 |
Aneta Koczan |
Litwa |
2 |
3 |
Jewa Pogorelowa |
Litwa |
3 |
4 |
Agata Bořilová |
Czechy |
4 |
5 |
Eliza Szidłauskaite |
Litwa |
5 |
6 |
Emilija Kasparowicz |
Litwa |
6 |
7 |
Antonina Furmańczyk |
Irlandia |
7\9 |
8 |
Jewa Kasparowicz |
Litwa |
7\9 |
9 |
Vanessa Śpiewak |
Wielka Brytania |
7\9 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
do 12 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Ernest Matulewicz |
Litwa |
1 |
2 |
Marek Waluczko |
Litwa |
2 |
3 |
Oswald Gurecki |
Litwa |
3 |
4 |
Franciszek Bastkowski |
Irlandia |
4\5 |
5 |
Karol Furmańczyk |
Irlandia |
4\5 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
13-18 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Agnieszka Gasztold |
Litwa |
1 |
2 |
Elinga Liaudanskaite |
Litwa |
2 |
3 |
Gintare Grigaite |
Litwa |
3 |
4 |
Evelina Golonbevska |
Litwa |
4 |
5 |
Evelina Grinevič |
Litwa |
5\8 |
6 |
Ewelina Solden |
Litwa |
5\8 |
7 |
Isabella Karpinska |
Norwegia |
5\8 |
8 |
Yuliia Stelnyk |
Ukraina |
5\8 |
9 |
Barbara Januszová |
Czechy |
9\13 |
10 |
Zofia Bastkowska |
Irlandia |
9\13 |
11 |
Wiktoria Sinkiewicz |
Litwa |
9\13 |
12 |
Katarzyna Lunkiewicz |
Litwa |
9\13 |
13 |
Anastasiia Podhaietska |
Ukraina |
9\13 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
13-18 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Adam Breznen |
Czechy |
1 |
2 |
Śpiewak Sebastian |
Wielka Brytania |
2 |
3 |
Jacek Folwarczny |
Czechy |
3 |
4 |
Daniel Kasko |
Białoruś |
4 |
5 |
Maciej Breznen |
Czechy |
5\7 |
6 |
STANISLAV BENITSKYY |
Ukraina |
5\7 |
7 |
Andrzej Markiewicz |
Litwa |
5\7 |
8 |
Stanisław Bastkowski |
Irlandia |
8\12 |
9 |
Mantas Urwikis |
Litwa |
8\12 |
10 |
Kristian Mikkel Karpinski |
Norwegia |
8\12 |
11 |
Kacper Kapturkiewicz |
Irlandia |
8\12 |
12 |
Aurimas Pavasaris |
Litwa |
8\12 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
19-30 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Dorota Skarina |
Litwa |
1 |
2 |
Renata Bogdiewicz |
Litwa |
2 |
3 |
Olga Skirtuniene |
Litwa |
3 |
4 |
SVETLANA ZHYLINA |
Ukraina |
4 |
5 |
Maria Gauk |
Białoruś |
5\8 |
6 |
MIRIAM CORCUERA OPINSKA |
Hiszpania |
5\8 |
7 |
IULIIA ZALIUBOVSCA |
Ukraina |
5\8 |
8 |
Agáta Glac |
Czechy |
5\8 |
9 |
KATARZYNA ŁUKOWICZ |
Białoruś |
nb |
10 |
Eugenia Wolik |
Białoruś |
nb |
11 |
Božena Lavrukevič |
Litwa |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
19-30 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Jakub Lipus |
Czechy |
1 |
2 |
Paweł Michajlowski |
Białoruś |
2 |
3 |
Ernest Dobrzyński |
Litwa |
3 |
4 |
Ernest Androst |
Litwa |
4 |
5 |
Andrzej Zaniewski |
Białoruś |
5 |
6 |
Pawel Witorzenc |
Litwa |
6 |
7 |
RUSŁAN GOŁODUCHIN |
Białoruś |
7\12 |
8 |
Tomasz Hanzel |
Czechy |
7\12 |
9 |
Adam Chmiel |
Czechy |
7\12 |
10 |
Czerski Frédéric |
Francja |
7\12 |
11 |
Artur Wasiukiewicz |
Litwa |
7\12 |
12 |
Artur Kopecki |
Rosja |
7\12 |
13 |
Anton Stasiuk |
Białoruś |
13\15 |
14 |
Michal Gryga |
Czechy |
13\15 |
15 |
Wlodimir Patyczuk |
Białoruś |
13\15 |
16 |
Marek Zaniewski |
Białoruś |
nb |
17 |
Henryk Pozarko |
Białoruś |
nb |
18 |
Marian Vybraněc |
Czechy |
nb |
19 |
Wacław Gawrus |
Białoruś |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
31-40 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Anastazja Zańko |
Białoruś |
1 |
2 |
Jolanta Waluczko |
Litwa |
2 |
3 |
IRENA GŁUCHOWSKA |
Białoruś |
3 |
4 |
Sonia Koutová |
Czechy |
4 |
5 |
Jolanta Urwikiene |
Litwa |
5 |
6 |
Lizawieta Danik |
Białoruś |
5\9 |
7 |
Jelena Gureckiene |
Litwa |
5\9 |
8 |
Rima Matulewicz |
Litwa |
5\9 |
9 |
TATIANA ABDYRAHMANOVA |
Ukraina |
5\9 |
10 |
Agnesa Szidłauskiene |
Litwa |
10 |
11 |
Jolanta Milosz |
Litwa |
10 |
12 |
Anastasija Sworobowicz |
Litwa |
10 |
13 |
Grala Anna |
Irlandia |
nb |
14 |
Furmańczyk Paulina |
Irlandia |
nb |
15 |
Małgorzata Bastkowska |
Irlandia |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
31-40 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Andrzej Dziedziewicz |
Białoruś |
1 |
2 |
Aleksiej Kadacz |
Białoruś |
2 |
3 |
Witalij Gurecki |
Litwa |
3 |
4 |
Rima Matulewicz |
Litwa |
4 |
5 |
WŁADZIMIR PATEJCZUK |
Białoruś |
5 |
6 |
Sergei Zenkevich |
Białoruś |
6 |
7 |
Eugeniusz Shukau |
Białoruś |
7\14 |
8 |
Tadeusz Fójcik |
Czechy |
7\14 |
9 |
Tomáš Kout |
Czechy |
7\14 |
10 |
Jeremy Leclercq |
Francja |
7\14 |
11 |
Darjusz Gurecki |
Litwa |
7\14 |
12 |
Władas Szidłauskas |
Litwa |
7\14 |
13 |
Mark Sworobowicz |
Litwa |
7\14 |
14 |
Viktor Shuba |
Ukraina |
7\14 |
15 |
Wasilij Chiwuk |
Białoruś |
nb |
16 |
Dariusz Górski |
Irlandia |
nb |
17 |
Andrzej Matulewicz |
Litwa |
nb |
18 |
Anrzej Antul |
Litwa |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
41- 50 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Dorota Zolichová |
Czechy |
1 |
2 |
Galina Grinevič |
Litwa |
2 |
3 |
Halina Breznenová |
Czechy |
3 |
4 |
Agnieszka Kusz |
Niemcy |
4 |
5 |
ALLA SELIAKOVA |
Rosja |
7 |
6 |
Irina Koczan |
Litwa |
5\6 |
7 |
Nina Mateshchuk |
Ukraina |
5\6 |
8 |
Katarzyna Szurowski |
Szwecja |
nb |
9 |
TETIANA BENITSKA |
Ukraina |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
41- 50 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Walerij Koczan |
Litwa |
1 |
2 |
Romas Urwikis |
Litwa |
2 |
3 |
Waldemar Szumski |
Litwa |
3 |
4 |
Zbigniew Sinkiewicz |
Litwa |
4 |
5 |
Jerzy Czupreta |
Białoruś |
5 |
6 |
Andrzej Hryniuk |
Białoruś |
6\10 |
7 |
Henryk Hanzel |
Czechy |
6\10 |
8 |
Jaroslav Borkovskij |
Litwa |
6\10 |
9 |
Marek Breznen |
Czechy |
6\10 |
10 |
Viktar Makhnach |
Białoruś |
11\12 |
11 |
Adam Kurzawa |
Kanada |
11\12 |
12 |
Ireneusz Trubilowicz |
Irlandia |
nb |
13 |
Jerzy Kuliczyk |
Białoruś |
nb |
14 |
Wojtek Szurowski |
Szwecja |
nb |
15 |
WOLODYMYR STASENKO |
Ukraina |
nb |
16 |
BOHDAN BENITSKYI |
Ukraina |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
51- 60 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
DANUTA GAJLEWICZ GOLAB |
Hiszpania |
1 |
2 |
Julita Karpinska |
Norwegia |
2 |
3 |
LARYSA OVSIICHUK |
Ukraina |
3 |
4 |
Małgorzata Kalvoda |
Austria |
4\6 |
5 |
Danuta Szewczyk |
Czechy |
4\6 |
6 |
Marianna Witkowska |
Kanada |
4\6 |
7 |
Danuta Bibro |
Austria |
7\9 |
8 |
Irena Kaczanowska |
Litwa |
7\9 |
9 |
Natalia Kopecka |
Rosja |
7\9 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
51- 60 lat |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Andrej Więckiewicz |
Litwa |
1 |
2 |
Igor Kasko |
Białoruś |
2 |
3 |
Roman Szewczyk |
Czechy |
3 |
4 |
VOLODYMYR MATKOVSKYY |
Ukraina |
4 |
5 |
Marek Ziółkowski |
Austria |
5\7 |
6 |
PIOTR Tyloch |
Kanada |
5\7 |
7 |
Paweł Gospodarczyk |
Austaralia |
5\7 |
8 |
Emil Dyrcz |
Austria |
8\9 |
9 |
Jacek Bibro |
Austria |
8\9 |
10 |
Genadij Baranowicz |
Litwa |
nb |
11 |
Zdzisław Palewicz |
Litwa |
nb |
12 |
Miroslavas Zniscinskij |
Litwa |
nb |
13 |
Czeslaw Sokolowicz |
Litwa |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
61 + |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Urszula Łukasik-Bogdanowa |
Bułgaria |
1 |
2 |
Teresa Obuchowicz |
Białoruś |
2 |
3 |
Irena Borg |
Szwecja |
3 |
4 |
Irena Kulik |
Austria |
4 |
6 |
Eugenia Czekiel |
Białoruś |
5 |
7 |
Dorota Kalbarczyk |
Australia |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry pojedyncze |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
61 + |
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Antoni Stasch |
Niemcy |
1 |
2 |
Henryk Sochacki |
Kanada |
2 |
3 |
Roman Tucin |
Białoruś |
3 |
4 |
Zdzislaw Kaczor |
Austria |
4\6 |
5 |
Stanislaw Blazewicz |
Litwa |
4\6 |
6 |
JanWacław Gawrus |
Białoruś |
4\6 |
7 |
Stanisław Popek |
Austria |
nb |
8 |
André Czerski |
Francja |
nb |
9 |
ALFREDO CORCUERA FALCONETT |
Hiszpania |
nb |
10 |
Paul Gospodarczyk |
Australia |
nb |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry podwójne |
||
Kategoria (K/M): |
K |
||
Grupa wiekowa: |
|
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Renata Bogdiewicz, Dorota Skarina |
Litwa |
1 |
2 |
Agata Glac, Sonia Koutova |
Czechy |
2 |
3 |
Agnieszka Gasztold, Gintarie Grigajte |
Litwa |
3 |
4 |
Evelina Grinevic, Evelina Golonbevska |
Litwa |
4 |
5 |
Jolanta Milosz, Olga, Skrirtunienie |
Litwa |
5 |
Dyscyplina: |
Ringo |
||
Konkurencja: |
gry podwójne |
||
Kategoria (K/M): |
M |
||
Grupa wiekowa: |
|
||
Pełna lista uczestników (łącznie z dyskwalifikacjami) |
|||
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Kraj |
Wynik |
1 |
Walerij Koczan, Andrej Więckiewicz |
Litwa |
1 |
2 |
Ernest Androst, Ernest Dobrzyński |
Litwa |
2 |
3 |
Michał Gryga, Jakub Lipus |
Czechy |
3 |
4 |
Adam, Macjej Breznen |
Czechy |
4 |
5 |
Frideric Leclercq, Jeremy Czerski |
Francja |
5 |
6 |
Jacek Bibro, Marek Ziółkowski |
Austria |
6 |