Ringo - Wydarzenia w roku 2013

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

W dniach 06-11.05.2013 Jarosław Herbert i Łukasz Godek z WWF Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach programu Erazmus (uczenie się przez całe życie) udali się z wizytą do Uniwersytetu w Heulwa (Hiszpania). Wizyta miała m. in. na celu prezentacje i naukę gry w Ringo dla studentów w/w Uniwersytetu (z kierunku Wychowanie Fizyczne). W zajęciach wzięło udział łącznie udział ponad 60 studentów.

Ringo na rynku w RzeszowiePodkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wraz z Centrum Medycznym MEDYK, nawiązując do ogólnoświatowej kampanii, promującej profilaktykę chorób serca, w Centrum Rzeszowa na terenie Rzeszowskiego Rynku zorganizował imprezę „ŚWIATOWY DZIEN SERCA”. To przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, inspirowane przez World Health Federation z udziałem World Health Organization (WHO) UNESCO oraz UNICEF i obchodzone jest w ponad 200 krajach na całym świecie. To prestiżowe wydarzenie, ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. W tym przedsięwzięciu wziął udział Wydział Wychowania Fizycznego i Turystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego promując RINGO, jako  POLSKĄ - dyscyplinę sportową i rekreacyjną. Dyscyplina dzięki swej prostocie zwiększa aktywność fizyczną, a tym samym przeciwdziała chorobom układu krążenia i można ją uprawiać w każdy bez względu na wiek. W czasie trwającej imprezy zaprezentowano Ringo jako SPORT WYCZYNOWY i SPORT REKREACYJNY DLA WSZYSTKICH.  Rozdano w ramach promocji Podręczniki do gry w Ringo, kółka do gry w ringo oraz zorganizowano Turniej dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Zainteresowanie było duże, gdyż ogółem udział w zorganizowanym turnieju wzięło udział ponad 100 osób, co jak na Piknik kilkugodzinny było bardzo dużo. Całość imprezy zabezpieczali studenci WWFiT Uniwersytetu Rzeszowskiego.

XII Międzynarodowy Turniej w Ringo - BiałoruśW dniach 9 - 10 listopada trzynastoosobowa reprezentacja Polskiego Towarzystwa Ringo startowała w XII Międzynarodowym Turnieju w Ringo, który rozegrano w Mińsku na Białorusi, był to ostatni turniej zaliczany do rankingu międzynarodowego w roku 2013. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach indywidualnych i 6 kategoriach dwójkowych. W końcówce sezonu nasi ringowcy zaprezentowali wyśmienitą formę zwyciężając we wszystkich kategoriach w których startowali.

Skład naszej reprezentacji: Anna Grala, Ada Paszko, Emilia Szarek, Ada Trawczyńska, Marek Gil, Grzegorz Majerski, Piotr Pawlak, Michał Suszczyński, Janusz Stolarkiewicz, Krzysztof Szajek, Andrzej Teklak, Dominik Trawczyński, Mariusz Wangryn.

Dnia 23.10.2013r. na zabrzańskiej hali MOSiR odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik.

Celem zawodów była popularyzacja gry w ringo w Zabrzu oraz w regionie, integracja dzieci ze szkół ogólnodostępnych i niepełnosprawnych intelektualnie, wymiana doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego.

Ogólnopolski Drużynowy Turniej w Ringo Już po raz drugi na obiektach sportowych Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie w dniu 5 października 2013 r. rozegrano Ogólnopolski Drużynowy Turniej w Ringo, w zawodach rywalizowały czołowe Kluby Ringo oraz gościnie reprezentacja Białoruskiej Federacji Ringo.

Zawody miały niecodzienny charakter, ringowcy  rywalizowali w formie drużynowej w sześciu kategoriach wiekowych, drużyna składała się z dwóch osób plus jeden rezerwowy zawodnik, mecz składał się z dwóch gier pojedynczych oraz gry deblowej.

RingoW dniach 8 do 18 sierpnia, 40 osobowa grupa młodych ringowców przebywała na obozie sportowym w Krynicy Morskiej. To był bardzo pracowity okres, każdego dnia czekały na młodych adeptów ringo nowe sportowe atrakcje których celem było podniesienie umiejętności technicznych i taktycznych.

Uatrakcyjnieniem aktywnego wypoczynku była wycieczka statkiem do Fromborka oraz ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy.