Ringo - Wydarzenia w roku 2022

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2022

W dniach 4.04 - 12.04.2022 uczestniczyliśmy w projekcie "Oh my sport!" w Wilnie w ramach programu Erasmus+. Organizacją prowadzącą była Lietuvos Etnosporto Komitetas. W projekcie uczestniczyły osoby z Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji i Polski. Każda z grup zaprezentowała etnosport popularny w ich kraju. My pokazaliśmy jak grać w RINGO
Dzisiaj ostatni dzień naszych zajęć, dlatego nakręciliśmy krótki zabawny filmik dla Was! Było to dla nas wspaniałe doświadczenie.

W dniu 21 maja 2022 r. w Goszczynie na obiektach sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej rozegrano Ogólnopolski Turniej w Ringo - Goszczyn 2022.

Na starcie pierwszego w tym roku turnieju zaliczanego do ogólnopolskiego rankingu stanęło 100 ringowców z 9 Klubów aby sprawdzić swoją sportową formę oraz przygotowanie do sezonu startowego.

Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych w grach indywidualnych oraz 4 kategoriach wiekowych w grach deblowych.

Silny porywisty wiatr utrudniał rywalizację, czasami nie pozwalał na wykonanie precyzyjnych serwisów, rzutów atakujących, zmieniał trajektorię lotu kółka, komplikował grę obronną Sprawiał, że pojedynki trzymały w napięciu do ostatniego punktu. Mimo trudnych warunków wiele pojedynków było bardzo zaciętych i emocjonujących, zanotowano dużo ciekawych rezultatów, spotkania finałowe stały na wysokim poziomie.

Na uroczystym zakończeniu turnieju rozdano zwycięzcom piękne puchary, pamiątkowe medale oraz dyplomy – miło było oglądać uśmiechnięte twarze zawodników odbierających trofea.

XXII Ogólnopolski Turniej Ringo dobył się w Jedliczu na obiektach Szkoły Podstawowej. Zawody zaliczane do rankingu Pucharu Polski w Ringo. Po raz kolejny spotkali się najlepsi zawodnicy ringo w kategoriach szkolnych. W zawodach udział wzięły następujące kluby: Viktoria Miłki, UKS Goszczyn, UKS Arka Umieszcz, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, i MUKS Podkarpacie Jedlicze. Organizatorem zawodów był: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Członek zarządu Powiatu krośnieńskiego Marcin Józefowicz oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze i Radny Powiatu Krośnieńskiego Piotr Bril. Turniej prowadzony był w 8 kategoriach indywidualnych i 4 kategoriach dwójkowych. Zdobywcy miejsc 1-3 otrzymali puchary medale, dyplomy oraz za miejsca 1-6 koszulki i słodkie upominki.

Jubileuszowe XV zawody w zaczarowanym kręgu kółka ringo, KURPIOWSKI JANTAR odbyły się w sercu puszczy kurpiowskiej, tradycyjnie przy słonecznej pogodzie, która niejednokrotnie decyduje o poziomie rywalizacji.

Czwartego dnia czerwca 2022 roku na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie gościliśmy  ringowców z 10 ośrodków sportowych i szkół podstawowych z terenu Mazowsza oraz osoby, które po kilkuletniej przerwie spróbowały swoich sił w kategorii OPEN. Odbyła się również rywalizacja w czterech kategoriach indywidualnych w turnieju towarzyszącym dla dzieci i młodzieży sprawnej inaczej.

Szanowni Państwo, ringowcy, sympatycy sportu ringo!

Polskie Towarzystwo Ringo oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy serdecznie zapraszają Państwa do Mogielnicy na 50. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo. Mistrzostwa odbędą się w dniu 18 czerwca 2022 r. na Kompleksie Sportowym im. Jana Pawła II przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Mogielnicy, ul. Przylesie 10a. Regulamin

Dla uczestników spoza Mogielnicy przygotowaliśmy ekonomiczne noclegi w Szkole Podstawowej nr 2 (bezpłatnie dla dzieci i młodzieży szkolnej) dla osób dorosłych w Orzechowym Dworku (Mogielnica, ul. Grójecka 83), cena 65 zł. za dobę. Wyżywienie w stołówce szkoły podstawowej nr 2 w Mogielnicy, ul. Przylesie 10a.

W celu usprawnienia prac organizacyjnych oraz racjonalnego wykorzystania środków finansowych bardzo prosimy wypełnić formularz wpisując ilość faktycznie zamawianych posiłków i noclegów i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

50. Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w dniu 18 czerwca 2022 r. na stadionie miejskim w Mogielnicy. W zawodach wystartowała czołówka polskich i zagranicznych ringowców z Litwy, Białorusi i Niemiec, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w 12 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.

W kategorii otwartej mężczyzn po raz kolejny sięgnął po mistrzowski tytuł wiecznie młody i niestrudzony Andrzej Teklak, w kategorii otwartej kobiet zwyciężyła Paulina Gałązka, reprezentanci Mogielnicy.

Na plaży nad Adriatykiem w miejscowości Zadar (Chorwacja), w dniu 1 lipca 2022 r., rozegrano X Turniej Profesorów w Ringo o Puchar Prezydenta IASK. Z powodu upału zawody rozgrywano w godzinach popołudniowo-wieczornych, w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.  O wyrównanym poziomie uczestników może świadczyć fakt, że zarówno w walce o trzecie, jak też o pierwsze miejsce wynik był 16:14.

Z powodu pandemii covit-19 poprzedni IX turniej odbył się w roku 2018 i dotychczasowy tradycyjny dwuletni cykl rozgrywek wydłużył się do lat czterech w roku bieżącym.

Na uroczystym zakończeniu Kongresu Naukowego „Kinesiology in Europe Challanges of Changes” wręczono dyplomy za osiągnięcia sportowe w rozegranych turniejach: ringo, tenisa i siatkówki. Zwycięzcom turnieju w ringo prof. W. Starosta wręczył piękny puchar oraz medale. Każdy z uczestników otrzymał kółko ringo i przepisy gry w języku angielskim.